Stabilizacja liczby bezrobotnych w USA

11-02-2021 14:46
W ciągu tygodnia w Stanach Zjednoczonych przybyło 793 tys. nowo zarejestrowanych bezrobotnych. Odczyt jest dość spójny z oczekiwaniami rynku, które wynosiły 760 tys., toteż nie wywołał większej reakcji rynku.
Stabilizacja liczby bezrobotnych w USA

Dane z ubiegłego tygodnia zostały zrewidowane w górę do poziomu 812 tys. osób. Z pewnością nie cieszy liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku, która wyniosła 4,55 mln. Sytuacja na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych jest umiarkowanie stabilna od kilku tygodni, jednak nadal pozostawia wiele do życzenia.

Rynek pracy w USA, źródło: Bloomberg

Rynek pracy w USA, źródło: Bloomberg

Rynek doskonale zdaje sobie jednak z tego sprawę i znacznie wcześniej zdyskontował ten scenariusz. Rynek walutowy nie wykonał żadnego ruchu po publikacji, a kurs EUR/USD znajduje się w okolicy 1,2140 – najwyżej od początku miesiąca. Ceny kontraktów na główne indeksy w USA sugerują wzrostowy początek sesji.

Notowania EUR/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.