Sprzedaż w USA powyżej oczekiwań

15-10-2021 14:42
Wrześniowa wartość sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 0,7 proc. m/m (prog. -0,2 proc. m/m). Silny odczyt sprzedaży detalicznej sugeruje, że konsumenci w USA czują się relatywnie stabilnie jeśli chodzi o koniunkturę, w związku z czym realizują swoje potrzeby zakupowe. Inny, moim zdaniem bardziej prawdopodobny scenariusz, to sytuacja, w której oczekiwania inflacyjne są na tyle wysokie, że klienci nie odkładają w czasie zakupów licząc na wzrost ich cen. To co przede wszystkim rzuca się w oczy to powrót odczytów do trendu sprzed pandemii. Koniec końców dane są korzystne dla dolara bo potwierdzają stabilność odbicia gospodarczego i powinny utwierdzać Fed w słuszności normalizacji polityki pieniężnej. EUR/USD po odczycie oscyluje wokół 1,16 pkt. Z większą radością dane przyjął rynek akcji. Futures indeksu S&P500 zareagował umocnieniem
Sprzedaż w USA powyżej oczekiwań

Sprzedaż detaliczna w USA, źródło: TMS Brokers, Bloomberg

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.