Spółka dnia: Thermo Fisher Scientific

25-04-2024 13:50
Kurs akcji spółki Thermo Fisher Scientific (stopa dywidendy 0,26 proc., C/Z 34,2, C/WK 4,778, kapitalizacja 223 mld USD) będącej amerykańskim dostawcą instrumentów analitycznych, rozwiązań z zakresu nauk o życiu oraz usług diagnostycznych, laboratoryjnych, farmaceutycznych i biotechnologicznych od ponad 40 lat przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego.
Spółka dnia: Goldman Sachs

Od końca 2008 roku kurs akcji spółki przebywa w obrębie kanału trendu wzrostowego niższego rzędu. 

Kurs akcji spółki przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-tygodniowej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-tygodniową kursu. 

Kurs akcji spółki Thermo Fisher Scientific w latach 1980-2024, dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)


 

W krótszej perspektywie kurs akcji spółki w lutym br. wyłamał się w górę z kanału trwającego od grudnia 2021 trendu spadkowego, a następnie wykonał "ruch powrotny" do górnego ograniczenia wspomnianego. 

Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu. 

Kurs akcji spółki Thermo Fisher Scientific w latach 2019-2024, dane dzienne (źródło: Bloomberg)


 

 

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.