Spółka dnia: Intermediate Capital Group

10-04-2024 12:04
Kurs akcji notowanych na LSE akcji spółki Intermediate Capital Group (stopa dywidendy 3,7 proc., C/Z 14,7, C/S 7,0, C/WK 2,91, kapitalizacja 6,1 mld GBP) będącej brytyjską firmą inwestycyjną typu "private equity" w 2019 roku wyłamał się w górę z szerokiej strefy konsolidacji i po wykonaniu "ruchów powrotnych" we wrześniu 2022 roku wznowił zwyżkę.
Spółka dnia: Intermediate Capital Group

Kurs od 2009 roku przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego.  

Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 200-tygodniowej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 50-tygodniową kursu. 

Kurs akcji spółki Intermediate Capital Group, dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)

Poruszający się od września 2022 roku w obrębie kanału średnioterminowego trendu wzrostowego, kurs akcji spółki atakuje obecnie jego górne ograniczenie.

Kurs znajduje się obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu. 

Kurs akcji spółki Intermediate Capital Group, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.