Spółka dnia: Asseco Business Solutions

15-01-2024 16:08
Kurs akcji spółki Asseco Business Solutions (stopa dywidendy 4,4 proc., C/Z 18,6, C/S 4,7, C/WK 5,02, kapitalizacja 1559 mln PLN) będącej polską spółką informatyczną produkującą systemy IT wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem od końca 2008 roku przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego
Spółka dnia: Asseco Business Solutions

W jego ramach w listopadzie ub.r. kurs akcji spółki przełamał poziomy swoich szczytów z lat 2021 i 2022 i kontynuował zwyżkę ustanawiając swe nowe historyczne maksima. Obecnie kurs przebywa powyżej swej rosnącej średniej 50-tygodniowej, która z kolei znajduje się ponad rosnącą średnią 200-tygoniową kursu.  

Kurs akcji spółki Asseco Business Solutions, dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki próbuje się w tym miesiącu wybić w górę z kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywał od października 2022. Kurs się obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Asseco Business Solutionsl, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.