Spadek liczby nowych bezrobotnych

21-01-2021 14:41
Na około godzinę przed otwarciem handlu na Wall Street, opublikowana została liczba nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych, która spadła w ciągu tygodnia do 900 tys. osób.
Spadek liczby nowych bezrobotnych

W Stanach Zjednoczonych sytuacja na rynku pracy jest mniej więcej stabilna od kilku tygodniu. Cieszy rewizja poprzedniego odczytu, który ostatecznie ukształtował się na poziomie 926 tys. Ponad 5 mln osób w dalszym ciągu kontynuuje zasiłek.

Na rynkach finansowych panuje ogólny optymizm, a dane, które wypadły w okolicy konsensusu nie zmieniają sytuacji. Ceny kontraktów na amerykańskie indeksy rosną przed otwarciem handlu na rynku kasowym. Optymizm panuje również na FX, a kurs EUR/USD rośnie o 0,4 proc.zmiana liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych, źródło: Bloomberg

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.