Solidne PMI dla Francji i Niemiec

24-05-2022 10:01
Wstępne wskaźniki PMI dla dwóch największych gospodarek strefy euro pokazują, że w maju koniunktura w tych krajach nadal utrzymywała się na wysokim poziomie.. Przede wszystkim na plus zaskoczył wskaźnik dla niemieckiego przemysłu, który wyniósł 54,7 pkt. i był lepszy od prognoz. EUR/USD rośnie 1,0730.
Solidne PMI dla Francji I Niemiec

Solidne dane z Francji (54,5 pkt. PMI dla przemysłu, 58,4 pkt. PMI dla usług) oraz Niemiec (54,7 pkt. PMI dla przemysłu, 56,3 pkt. PMI dla usług) nie pokazują negatywnego wpływu wojny w Ukrainie. Wyniki są zdecydowanie powyżej pułapu 50 pkt., który jest granicą pomiędzy rozwojem sektora a regresem.

Dobre dane (choć nie wszystkie odczyty przebiły konsensus) powodują, że EBC może być bardzie skłonny do restrykcyjnego podejścia w polityce monetarnej. Euro zyskuje a główna para walutowa rośnie powyżej 1,0730. Najbliższym ważnym poziomem technicznym jest 1,08.

 

O 10:00 poznamy dane o PMI dla strefy euro a o 10:30 zobaczymy te same dane dla Wielkiej Brytanii.

 

Wykres EUR/USD, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.