Sesja europejska: do przeceny wystarczyło niewiele

19-08-2021 17:32
Indeksy europejski spadały dziś na fali wczorajszych minutek FOMC. Wystarczyło niewiele, żeby sprowokować cześć rynku do realizacji zysków i wyjścia z długi pozycji. Dzisiejsza przecena nie wygląda jeszcze niepokojąco. Jak na razie to tylko niewielka korekta.
Sesja europejska: do przeceny wystarczyło niewiele

Indeks DAX stracił dziś 1,23 proc. Gorzej radził sobie francuski CAC40, tam przecena sięgnęła 2,26 proc. Oczywiście spadków nie uniknął nasz krajowy parkiet. WIG20 zamknął się pod kreską 1,06 proc. Na wykresie benchmarku skupiającego 20 największych firm zauważyć możemy klasyczny przykład pułapki na byki. Po próbie przełamania poziomu 2265 pkt. dziś indeks znalazł się najniżej od 4 sierpnia.  
Po wczorajszej przecenie na Wall Street, dziś widzimy stabilizację. Jak na razie SP500 jest blisko punktu odniesienia. Dow Jones Industrial traci 0,34 proc. a Nasdaq odbija ponad 0,5 proc. Dziś poznaliśmy  dość dobre dane z rynku pracy. Zmalała liczba wniosków dla bezrobotnych. Widać również, że coraz mniejsza grupa obywateli amerykańskich pobiera zasiłek. Gorzej natomiast wypadł indeks Fed z Filadelfii, który pokazał wartość najniższą od grudnia 2020 roku. Lepiej od oczekiwań wypadł indeks wskaźników wyprzedzających za lipiec (0,9 proc.). 

Wykres PL20 (CFD na WIG20), interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.