Rozmów ciąg dalszy

24-12-2020 13:15
Wydawało się, że wszystko już wiadomo, ale brexitowi negocjatorzy uwielbiają trzymać rynek w niepewności do samego końca.
Rozmów ciąg dalszy

Jest prawie pewne, że porozumienie zostało osiągnięte. Informowały o tym agencje prasowe, a rynek wycenił już ten scenariusz. W czwartek rano miał wypowiedzieć się premier Johnson, ale konferencja się opóźnia.

Na wykresie z czterogodzinnym interwałem czasowym uformował się podwójny szczyt, ale to kwestie fundamentalne są w tej chwili najbardziej istotne. Wiele wskazuje na to, że kwestią sporną nadal pozostają kwestie połowu ryb. Sytuacja opisywana już wielokrotnie nie daje o sobie zapomnieć. Coraz częściej docierają głosy, że Wielka Brytania próbuje wygrać na ostatnim nieprzegranym polu. Dotychczas to unijni negocjatorzy byli górą w kluczowych kwestiach.

Wygląda na to, że brexit zakończy się tak jak przebiegał, a więc w niepewności. Kurs GBP/USD odbił się od oporu na poziomie 1,3590 i lekko osłabił. Rynek oczekuje na ogłoszenie treści porozumienia i wciąż ma nadzieje, że do wigilijnego stołu zasiądzie ze spokojem.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.