Rozmów ciąg dalszy

24-12-2020 13:15
Wydawało się, że wszystko już wiadomo, ale brexitowi negocjatorzy uwielbiają trzymać rynek w niepewności do samego końca.
Rozmów ciąg dalszy

Jest prawie pewne, że porozumienie zostało osiągnięte. Informowały o tym agencje prasowe, a rynek wycenił już ten scenariusz. W czwartek rano miał wypowiedzieć się premier Johnson, ale konferencja się opóźnia.

Na wykresie z czterogodzinnym interwałem czasowym uformował się podwójny szczyt, ale to kwestie fundamentalne są w tej chwili najbardziej istotne. Wiele wskazuje na to, że kwestią sporną nadal pozostają kwestie połowu ryb. Sytuacja opisywana już wielokrotnie nie daje o sobie zapomnieć. Coraz częściej docierają głosy, że Wielka Brytania próbuje wygrać na ostatnim nieprzegranym polu. Dotychczas to unijni negocjatorzy byli górą w kluczowych kwestiach.

Wygląda na to, że brexit zakończy się tak jak przebiegał, a więc w niepewności. Kurs GBP/USD odbił się od oporu na poziomie 1,3590 i lekko osłabił. Rynek oczekuje na ogłoszenie treści porozumienia i wciąż ma nadzieje, że do wigilijnego stołu zasiądzie ze spokojem.

Zastrzeżenia prawne