Rośnie apetyt na ryzykowne aktywa

19-02-2021 14:00
W piątek po południu wśród inwestorów zapanował optymizm, który najlepiej uwidacznia się na rynku walutowym. Dolar jest najsłabszą walutą z koszyka G10. Silnie zyskują natomiast waluty z antypodów.
 Rośnie apetyt na ryzykowne aktywa

Wyhamowanie wzrostu rentowności amerykańskich papierów skarbowych wyzwoliło w rynkowych bykach większą śmiałość do podjęcia walki o odrobienie strat z początku tygodnia.

Siła popytu najlepiej widoczna jest na FX. Dolar australijski i nowozelandzki są najsilniejszymi walutami w grupie G10. W piątek zyskują względem dolara odpowiednio 1,2 proc.  i 0,9 proc. Zyskuje również euro, które wychodzi na poziomy najwyższe od początku tygodnia, a kur EUR/USD osiada w okolicy 1,2135. 

Notowania AUD/USD, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania AUD/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

W sytuacji wzrostu apetytu na ryzyko dobrze odnajduje się również rynek akcji, który odbija po zniżkach z poprzednich sesji. W podtrzymaniu optymizmu może pomóc odczyt PMI z USA, który w ostatnich miesiącach wypadał lepiej niż w Europie. Już dane ze Starego Kontynentu rozbudziły nadzieję na wzrosty.

Futures na amerykańskie indeksy sugerują otwarcie na zielono.  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.