Reakcja rynku: dolar traci, złoto i indeksy zyskują

27-07-2022 20:55
Na pierwsze słowa Powella rynek zareagował silniejszym dolarem. Trwało to jednak chwilę. W kolejnych minutach, kiedy przewodniczący wspomniał o tym, że widzi pewne sygnały spowolnienia gospodarki dolar ponownie przeszedł do defensywy. Dalsze decyzje będą mocno zalezne od danych a szef Fed-u zaznaczył, że Rezerwa Federalna będzie oferowała mniej "jasnych wskazówek" dotyczących przyszłych ruchów na stopach procentowych". Z pewnością ważna była wzmianka o tym ,że "prawdopodobnie właściwe będzie spowolnienie podwyżek w pewnym momencie". Indeksy amerykańskie rosną. EUR/USD zbliża się do 1,02 a złoto silnie zyskuje i jest już po 1734 USD za uncję. Po wypowiedziach prezesa Fed rynek zakłada obniżki stóp procentowych w przysżłym roku, kiedy gospodarka amerykańska będzie w słabej kondycji. Na rynku długu widać spadek rentowności. 10-letnie papiery skarbowe USA "schodzą" do 2,73 proc. a 5-latki w okolice 2,80 proc.
Reakcja rynku: dolar traci, złoto i indeksy zyskują
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.