Przegląd dzisiejszych wydarzeń: 14 X

14-10-2020 08:07
Z każdym dniem maleją szanse na zatwierdzenie pakietu fiskalnego przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi, co sprawia, że wiadomości z tego frontu są ostatnio na pierwszym planie. Dziś ważniejsze może okazać się spotkanie premiera Wielkiej Brytanii z Przewodniczącą Komisji Europejskiej na dzień przed Szczytem UE oraz deadlinem dla uzgodnienia kształtu porozumienia.
Przegląd dzisiejszych wydarzeń: 14 X
Przegląd dzisiejszych wydarzeń: 14 X

Poza tym sporo wystąpień bankierów centralnych i mało danych. Wśród nich inflacja producencka z USA i krajowe, historyczne dane o bilansie płatniczym w sierpniu, które powinny wskazać na potwierdzenia korzystnych dla złotego długofalowych konsekwencji. Poniedziałkowe święto w USA na dziś przesuwa publikację raportu API o zmianach zapasów ropy (a na jutro danych Departamentu Energii).

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.