Powrót zieleni do Europy

26-10-2021 09:35
Notowania kontraktów na największe europejskie indeksy zyskują po otwarciu handlu na rynku kasowym. Pozytywny wydźwięk handlu za oceanem pomaga we wzrostach na najważniejszych parkietach.
Powrót zieleni do Europy

Handel na Wall Street przebiegał w poniedziałek w pozytywnych, a wśród inwestorów widoczny jest apetyt na ryzyko. Na Wall Street dominującym czynnikiem cenotwórczym jest sezon wyników kwartalnych, ale jego rezultaty (umocnienie głównych indeksów) przekładają się również na Europę. 

Kontrakt na niemiecki indeks DAX zyskuje o 0,3 proc. Notowania przebijają linię 55-okresowej średniej kroczącej i zmierzają w kierunku oporu biegnącego wzdłuż 15800 pkt. Kilka z rzędu sesji wzrostowych wyprowadziło kurs powyżej linii trendu spadkowego, która może obecnie stanowić swego rodzaju wsparcie dla popytu. 

W tym samym czasie futures indeksu CAC40 dodaje 0,2 proc. O około 0,2 proc. drożeje również kontrakt na indeks FTSE100. Jednocześnie pod presją znalazł się WIG20. Indeks krajowych blue chips cofa się o 0,1 proc. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.