Powolny wzrost PKB w USA

29-07-2021 14:38
Z opublikowanych w czwartek danych o PKB ze Stanów Zjednoczonych wynika, że w 2Q21 gospodarka rozwijała się wolniej niż oczekiwano. Annualizowana dynamika PKB wyniosła 6,5 proc. kw/kw, przy prognozie 8,5 proc. kw/kw. W stosunku do poprzedniego odczytu zanotowano wzrost o 0,1 pkt. proc.
 Powolny wzrost PKB w USA

Dane osłabiają dolara, gdyż zmniejszają prawdopodobieństwo normalizacji polityki pieniężnej w krótki okresie. Odczyt jest potwierdzeniem komunikatu po ostatnim posiedzeniu FOMC, w którym wskazano na zaległości gospodarki względem celów stawianych przez Rezerwę Federalną. 

Równie niepokojąco wypadają dane o liczbie nowych bezrobotnych, która w tygodniu kończącym się 24 lipca wzrosła o 400 tys. nowych osób. Jednocześnie ponad 3260 tys. osób kontynuuje pobieranie zasiłku. EUR/USD reaguje umocnieniem. Kurs znajduje się najwyżej od początku lipca i oscyluje wokół 1,1880. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.