Poranny przegląd techniczny: EUR/USD

22-12-2020 09:36
Siła kupujących nadal jest przeważająca. Trzeba jednak być przygotowanym na większą korektę w notowaniach.
Poranny przegląd techniczny: EUR/USD

EUR/USD

  • Wczorajsze spadki eurodolara zostały w 100 proc. zredukowane w popołudniowych i wieczornych godzinach. Cena osiągnęła minimum na 1,2130. Przecena zatrzymała się na wsparciu wyznaczonym przez lokalne, grudniowe minima. Korekta na EUR/USD, która budowała się od 17 grudnia (czwartek), była niewiele większa od przeceny z początku grudnia i mniejsza od tej, którą obserwowaliśmy w listopadzie. Wzrostowy trend nie został w żadnym stopniu zanegowany a szybkie przejęcie inicjatywy przez kupujących świadczy o tym, że jest wielu inwestorów na rynku, którzy czekają na niższe poziomy, żeby dołączyć do panującej tendencji.

 

Wykres EUR/USD, H4, TMS Brokers

 

  • Patrząc na szerszy horyzont, widać, że prędzej czy później może dojść do większej korekty, co nadal nie spowoduje zmiany sentymentu na głównej parze walutowej.  W ostatnim czasie obserwujemy stosunkowo płytkie korekty, po których następują dynamiczne impulsy. Siła kupujących kiedyś się skończy, a czymś naturalnym będzie zejście EUR/USD w okolice 1,1900 – 1,1930, gdzie przebiega średnioterminowa linia trendu wzrostowego oraz dwa mierzenia Fibo 23,6 i 50 proc. Jeśli spadki zakończyłyby się w tych okolicach, wówczas skala przeceny przypominałaby wrześniową korektę.

 

Wykres EUR/USD, Daily, TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.