Poranny przegląd techniczny: DAX, EUR/USD, Cukier

12-03-2021 09:44
Wczorajsze osłabienie dolara oraz wzrost indeksów giełdowych zostaje dziś skorygowane. DAX buduje korektę techniczną a główna para walutowa zmierza w kiernku 1,1926, po wczesniejszym, nieudanym ataku na poziom 1,20. Na rynku cukru widoczny jest potencjalny początek kolejnego impulsu wzrostowego.
Poranny przegląd techniczny: DAX, EUR/USD, Cukier
  • DE30

Kontrakt na niemiecki indeks spada dziś i zahacza o wsparcie techniczne na 14 467 pkt. (wtorkowy szczyt). Kurs wybiła się z krótkoterminowej konsolidacji 14 513 – 14 587 pkt., która to została utworzona po tym jak DE30 wyznaczył nowe historyczne szczyty. Pokonanie wspomnianego wsparcia horyzontalnego otworzy drogę do dalszej przeceny w kierunku 14 390 pkt oraz 14 307 pkt.  

 

Wykres DE30 (kontrakt CFD), interwał H1, źródło: TMS Brokers

 

  • EUR/USD

Po kilkudniowych wzrostach główna para walutowa spadła ponownie w okolice 1,1940. Wczorajszy komunikat ze strony EBC umocnił euro, jednak kurs EUR/USD nie zdołał pokonać oporu 1,1991, który koresponduje z dołkami utworzonymi 2 marca. Para walutowa opuściła obszar krótkoterminowego kanału wzrostowego. Kluczowe wsparcie przebiega w okolicach 1,1926.

Wykres EUR/USD, interwał H1, źródło: TMS Brokers

 

  • Cukier

Cena cukru podąża w regularnym trendzie wzrostowym od załamania I fali pandemii. W ostatnich dniach cena kontraktu dynamicznie urosła a wsparciem okazała się linia trendu wzrostowego. Korekta, która wyrysowała się pod koniec lutego przypomina swoją wielkością dwie poprzednie, które miały miejsce w ubiegłym roku.  Aktualnie kontrakt wyceniany jest na poziomie 16,25 centów.  

 

Wykres SUGAR (kontrakt CFD), interwał D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.