Poranny przegląd techniczny: DAX, EURO STOXX 50

20-04-2021 10:16
Indeksy europejskie są w okolicach historycznych szczytów. W tym tygodniu jednak notowania ulegają korekcie i wszystko wskazuje na to, że inwestorzy krótkoterminowi zaczynają realizować zyski z ostatnich wzrostów.
Poranny przegląd techniczny: DAX, EURO STOXX 50

DE30

Kontrakt na niemiecki indeks DAX po ustanowieniu podczas piątkowej sesji szczytów wszechczasów, od wczoraj jest w fazie korekty technicznej. Notowania zbliżają się do horyzontalnego wsparcia na 15 330 pkt. Wszystko wskazuje na to, że ten poziom ponownie zostanie przetestowany. Zauważyć należy, że wczorajsze spadki są podobnej wielkości do tych, które miały miejsce od 6 do 8 kwietnia. Przełamanie wspomnianego wyżej poziomu zwiększy prawdopodobieństwo budowania się korekty o większym zasięgu. Kolejnym technicznym poziomem jest 15 166 pkt.

Wykres kontraktu DE30, interwał H1, źródło: TMS Brokers

 

EU50

Większa korekt również jest możliwa na kontrakcie opartym o indeks EURO STOXX 50. Wysoka wycena instrumentu może skłonić kapitał spekulacyjny do zamykania długich pozycji i realizacji zysków. Przypomnijmy, że indeks pod koniec marca pokonał poziom historycznego szczytu z lutego 2020 roku. Korekty na wykresie są coraz płytsze. Potencjalne zakończenie spadków należy upatrywać w okolicach 3850 pkt, gdzie wypada poziom overbalance oraz horyzontalne wsparcie. Dodatkowo na interwale dziennym zauważalna jest dywergencja z oscylatorem stochastycznym.

 

Wykres kontraktu EU50, interwał D1, źródło: TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.