Poranny przegląd techniczny: 28 XII

28-12-2020 10:31
Dax testuje historyczne szczyty. Euro zyskuje względem dolara amerykańskiego.
Poranny przegląd techniczny: 28 XII
  • DE30

Optymizm utrzymuje się na rynkach w okresie poświątecznym. Po części należy to tłumaczyć podpisaniem przez Trumpa pakietu gospodarczego na czas koronawirusa ale również rozpoczęciem procesu szczepień na wielu krajach. Kontrakt na niemiecki indeks DAX przekroczył maksima z 18 grudnia (13 772 pkt.) a obecnie testuje historyczne szczyty z lutego 2020 roku i przez moment notowania były powyżej 13 800 pkt.  Jednodniowe spadki 21 grudnia okazały się tylko i wyłącznie lokalną korektą, którą inwestorzy wykorzystali do kupna indeksu po lepszych, niższych cenach.

Wykres kontraktu na niemiecki indeks DAX, interwał H4, TMS Brokers

 

EUR/USD

Główna para walutowa od wczesnych godzin porannych notowana jest coraz wyżej. Obecnie kurs znajduje się w okolicach 1,2235 i wszystko wskazuje na to, że poziom 1,2270 – szczyt  z 17 grudnia zostanie jeszcze w tym roku przetestowany. Notowania znalazły wsparcie horyzontalne na 1,2165. Ruch w górę rozpoczął się również w momencie, kiedy cena znajdowała się w pobliżu 2 – miesięcznej linii trendu wzrostowego.  

Wykres EUR/USD, interwał H4, TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.