Poranny przegląd rynkowy: Złoto, DAX

18-03-2021 11:15
Paliwem do wzrostów na wielu rynkach była wczorajsza decyzja Fed-u odnośnie stóp procentowych, nowe, lepsze projekcje i słowa Powella podczas konferencji prasowej.
Poranny przegląd rynkowy: Złoto, DAX
  • Gold

Złoto zareagowało wzrostem na komunikat FOMC. To oczywiście efekt słabego dolara i silnej ujemnej korelacji waluty z metalem. Cena surowca przełamała opór 1738 USD/oz i zbliżyła się do poziomu 1760 USD/oz, jednak nie zdołała go osiągnąć. Dziś metal traci a z wczorajszej zwyżki zostało niewiele. W długim terminie polityka Fed powinna pozytywnie wpływać na wycenę złota, dlatego nadal uważam, że dołek na 1680 USD jest miejscem zakończenia całej korekty spadkowej.

Wykres Gold, interwał H4, źródło: TMS Brokers

 

  • DE30

Kontrakt DE30 przełamał poziom 14590 pkt. Nasz wzrostowy scenariusz zmaterializował się. Katalizatorem wzrostów były oczywiście informacje płynące zza oceanu. Dziś dynamiczny ruch w kierunku północnym nie słabnie. Po porannej korekcie , aktualnie obserwujemy jak kurs kontraktu testuje ponownie poziom historycznych szczytów. Ciężko stwierdzić jak duża może być dzisiejsza skala wzrostów. Kolor zielony powinien jednak dominować do końca dzisiejszej sesji.

Wykres DE30 (kontrakt CFD na DAX), interwał H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne