Poprawa nastrojów w europejskiej gospodarce

30-03-2021 11:14
Indeks nastroju w gospodarce publikowany przez komisję europejską wyniósł w marcu 101 pkt. vs 96 pkt. oczekiwane. Rynek nie reaguje na odczyt.
Poprawa nastrojów w europejskiej gospodarce

Odczyt nastrojów w gospodarce dla strefy euro publikowany przez Komisję Europejską wzrósł do poziomów ostatnio notowanych przed wybuchem epidemii COVID19. Z danych wynika, że ankietowani szczególnie wierzą w dynamikę odbicia gospodarczego w Niemczech, a jako główny powód do optymizmu podawane są nadzieje na gwałtowny wzrost wraz z przyspieszeniem tempa szczepień przeciwko COVID19.

Oczekiwania najpewniej wiążą się z efektem niskiej bazy po fatalnym początku roku. Proces szczepień populacyjnych w Unii Europejskiej jest hamowany przez niedobór szczepionek na rynku, toteż zapowiedzi zwiększenia dostaw w przyszłych miesiącach powodują optymizm.

Rynek nie zareagował na publikację, a kurs EUR/USD porusza się zgodnie z wyznaczonym wcześniej trendem i znajduje się na poziomie 1,1750. Podobnie rynek akcji, który akurat we wtorek ma się dość dobrze. Cena kontraktu na niemiecki DAX30 rośnie o 0,25 proc.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.