Pomoc potrzebna od zaraz

15-01-2021 14:48
Słabe dane z USA powodują zmieszanie na rynkach finansowych. Z jednej strony wskazują, że gospodarka wcale nie radzi sobie tak dobrze, z drugiej strony wzrasta nadzieja na rychłe przyjęcie pakietu fiskalnego.
Pomoc potrzebna od zaraz

O 14:30 opublikowana została porcja danych z USA, która raczej nie nastraja optymistycznie. Realna gospodarka wyraźnie ucierpiała z powodu pandemii. Sprzedaż detaliczna spadła trzeci miesiąc z rzędu i wyniosła –0.7 proc. Jeśli wyłączymy paliwa, spadek był minimalnie silniejszy i wyniósł -0.8 proc. m/m.

Podobnie mało optymistycznie nastraja odczyt wskaźnika koniunktury dla stanu Nowy Jork. Indeks Empire State wyniósł 3,5 pkt. i był o blisko połowę niższy od konsensusu.

Złe dane to jednak duży sygnał dla rządzących, żeby przyspieszyć pracę nad wsparciem dla gospodarki. Przyjęcie pakietu fiskalnego z pewnością wesprze rajd ryzyka, lecz na ten moment ryzykowne aktywa tracą w obliczu problemów największej gospodarki świata.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.