Polska: bardzo mocny rynek pracy

17-12-2021 10:26
Listopadowe z Polskiego rynku pracy pokazują bardzo dobrą sytuację pracowników. Wynagrodzenia rosły w listopadzie o 9,8 proc. r/r, a zatrudnienie wzrosło o 0,7 proc. r/r. Z pewnością jest to kombinacja kilku czynników, w tym niskiego bezrobocia, które ogranicza podaż pracy w okresie zapotrzebowania na nią. Nie bez znaczenia są oczekiwania inflacyjne, które poprawiają sytuację negocjacyjną pracowników, szczególnie w branżach dotkniętych dużą liczbą wakatów. W jakimś stopniu może być to również efekt księgowy przesuwania premii na wcześniejsze miesiące w związku ze zmianami podatkowymi wynikającymi z Polskiego Ładu. Złoty stoi w miejscu pomimo, iż dobra sytuacja rynku pracy daje podłoże pod dalsze podwyżki stóp procentowych. EUR/PLN oscyluje wokół 4,6310.
Polska: bardzo mocny rynek pracy

Notowania instrumentu EURPLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.