Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 9 X

09-10-2020 08:07
Chiński rynek akcji rośnie po tygodniowej przerwie, a futures na S&P500 zyskuje wsparty nadziejami na nowych nadziejach szerszego porozumienia fiskalnego. FX odzwierciedla pozytywne nastroje przy skromnych wzrostach ryzykownych walut.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 9 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 9 X
  • Kontrakt na S&P500 wzrósł o 0,5 proc. po wiadomości, że sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział Nancy Pelosi, że prezydent Donald Trump chce porozumienia w sprawie kompleksowego pakietu pomocowego. Trump miał być zaniepokojony reakcją giełdy na decyzję o odejściu od negocjacji fiskalnych.
  • W Azji rynki prezentują mieszane nastroje. Wracający po tygodniowej przerwie inwestorzy z Chin kupują akcje, wypychając Shanghai Composite o 1,7 proc. w górę. Ale japoński Nikkei225 traci 0,2 proc. , a Hang Seng handluje się płasko.
  • Giełdom w Chinach pomaga lepszy do prognoz odczyt PMI dla usług (54,8 vs 54,3).
  • Na rynku walutowym na lepszym apetycie na ryzyko traci USD – DXY spada o 0,15 proc. do 93,5. Zyskują AUD i NZD. EUR/USD podchodzi pod 1,1780, GBP/USD zatrzymał wzrosty przed 1,2960.
  • Bez zmian na rynku złotego, gdzie lepsze nastroje zewnętrzne są neutralizowane przez nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. EUR/PLN kontynuuje dryf przy 4,49. USD/PLN odbił ponad 3,81.
  • Ceny ropy naftowej ulegają niewielkim zmianom z WTI lekko ponad 41 USD/b. Rynek utrzymuje poziomy po czwartkowych wzrostach wywołanych spekulacjami o cięciach wydobycia i ograniczeniach produkcji (strajki w Norwegii). Z innych doniesień, Arabia Saudyjska podobno rozważa odejście od planowanego zwiększenia produkcji OPEC w 2021 r.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.