Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 15 X

15-10-2020 08:11
Rynek akcji w nocy jest nieco słabszy po spadkowej sesji na Wall Street w środę. Na FX wyróżnia się przecena AUD po gołębich komentarzach z RBA. EUR/USD i GBP/USD bez zmian, osłabia się złoty. Ropa WTI lekko traci pomimo spadku zapasów.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 15 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 15 X
  • Malejące szanse na szybkie zatwierdzenie pakietu fiskalnego w USA ciążą na sentymencie w połączeniu z niejednoznacznymi wynikami kwartalnymi amerykańskich banków. Wczoraj Wells Fargo i Bank of America rozczarowały, choć Goldman Sachs pokazał lesze wyniki.
  • W temacie pakietu, sekretarz skarbu Mnuchin powiedział, że zrobienie czegoś przed wyborami jest trudne. Nawet jeśli gdzieś po drodze doszłoby do porozumienia, przekazanie Kongresowi jakiejkolwiek ustawy o bodźcach fiskalnych na 20 dni przed wyborami w USA wydaje się mało prawdopodobne.
  • Japoński Nikkei225 traci dziś 0,4 proc., a koreański KOSPI spada o 0,8 proc. Chiński Shanghai Compsoite broni się wzrostem o 0,2 proc.
  • Futures na S&P500 jest niżej o 0,2 proc. po tym, jak rynek kasowy zakończył środową sesję spadkiem o 0,66 proc. Kontrakt na DAX spada o 0,1 proc.
  • Na FX przeważnie panuje spokój. EUR/USD trzyma się 1,1750, a GBP/USD – 1,3015. Traci za to AUD (-0,4 proc. do 0,7130) w reakcji na gołębie słowa prezesa RBA Lowe’a.
  • Jego komentarze sugerują, że RBA będzie dążyć do dalszego luzowania, a złagodzenie może faktycznie obniżyć ryzyko dla stabilności finansowej. Podczas gdy uczestnicy rynku wyceniają obniżkę do 10 punktów bazowych stopy kasowej RBA (i powiązanych stopach, takich jak TFF i cel dla 3-letnich rentowności), otwiera to również potencjał do zwiększenia skupu aktywów.
  • AUD zignorował dane z rynku pracy, gdzie zatrudnieni we wrześniu spadło mniej niż oczekiwano: -29,5 tys. vs -40 tys. Stopa bezrobocia wzrosła z 6,8 proc. do 6,9 proc., podczas gdy prognozowano 7 proc. W danych uwidaczniają się skutki lockdownu w stanie Wiktoria w związku z ogniskiem epidemii.
  • Złoty pozostaje pod presją w związku z obawami o rozwój drugiej fali pandemii w kraju – EUR/USD wyszedł ponad 4,52.
  • Ceny ropy nieznacznie wzrosły na początku handlu w czwartek po tym, jak zapasy ropy w USA spadły w zeszłym tygodniu (-5,4 mln baryłek, prog. -3,4 mln), ale w kolejnych godzinach oddał zyski. Na 41 USD/b WTI ma problemy z atakiem na 1-miesięczne szczyty, gdzie zaszedł w środę po informacjach, że OPEC i jego sojusznicy mieli we wrześniu w pełni wypełniać warunków ograniczenia produkcji.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.