Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 13 X

13-10-2020 08:10
Indeksy w Azji i futures w USA cofają się od szczytów, gdyż inwestorzy szacują ryzyka opóźnienia prac nad szczepionką. Schłodzenie nastrojów przynosi umocnienie USD. AUD traci po doniesieniach o wstrzymaniu eksportu węgla do Chin. Ropa odbija.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 13 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 13 X
  • Nastroje na rynkach uległy pogorszeniu po doniesieniach, że Johnson & Johnson wstrzymuje badania nad szczepionką z powodu niewyjaśnionej choroby u uczestnika.
  • Chiński Shanghai Composite spada dziś o 0,1 proc., koreański KOSPI traci 0,1 proc., a japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc.
  • Futures na S&P500 spada o 0,2 proc., odwracając dobrą passę z poniedziałku, gdzie indeks kasowy wzrósł o 1,6 proc. i wyszedł ponad 3500 pkt. – najwyżej od początku września.
  • W poniedziałek S&P500 zamknął się wyżej czwarty dzień z rzędu, a motorem wzrostu był sektor technologiczny, dzięki któremu Nasdaq100 zanotował najmocniejszy wzrost od kwietnia.
  • Na rynku walutowym USD jest nieco mocniejszy z DXY wyżej o 0,1 proc. na 93,13.  Najsłabszy jest AUD, który spada do 0,7180 po doniesieniach, że Chiny zawiesiły import węgla z Australii.
  • EUR/USD cofnął się pod 1,18, USD/JPY zszedł do 105,40.
  • GBP/USD dryfuje przy 1,3050. W poniedziałek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potwierdził doniesienia o nowych lokalnych poziomach alarmowania o Covid-19 w Anglii. Nowy system był bardzo dobrze opisany i zgodny z oczekiwaniami.
  • EUR/PLN wrócił do 4,46 po wczorajszym podejściu do 4,49. USD/PLN jest przy 3,78.
  • Ropa naftowa WTI odbija dziś o 1 proc. do 39,8 USD/b, odwracając część poniedziałkowych spadków do 39,05. Wczoraj ceny ropy spadły po zniesieniu alertu force majeure na największym polu naftowym Libii, zakończeniu norweskiego strajku wpływającego na produkcję, a amerykańscy producenci zaczęli przywracać wydobycie po huraganie Delta.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.