Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 6 X

06-10-2020 08:02
Prezydent Trump wrócił do Białego Domu, a S&P500 - ponad 3400, pierwszy raz od dwóch tygodni. Azja idzie śladem Wall Street. Na FX spokojnie. RBA utrzymał stopę proc. bez zmian., ale pozostaje gołębi.
Podsumowanie sesji azjatyckiej i nowojorskiej: 6 X
Podsumowanie sesji azjatyckiej i nowojorskiej: 6 X
  • Rynki podtrzymują pozytywne nastroje z poniedziałku wywołane splotem kilku czynników: powrót prezydenta Trumpa do Białego Domu, nadzieje na pakiet fiskalny, lepsze dane (ISM dla usług) i zmniejszone prawdopodobieństwo spornych wyborów (duża przewaga Bidena w sondażach).
  • Według CNN prezydent Trump planuje wziąć udział w kolejnej debacie prezydenckiej zaplanowanej na 15 października.
  • Szef sztabu Białego Domu Meadows zasugerował, że istnieje potencjał dla pakietu stymulacyjnego, chociaż wątpliwości co do zgody Senatu pozostają. Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi i sekretarz skarbu Steven Mnuchin rozmawiali telefonicznie przez około godzinę i przygotowywali się do ponownej rozmowy we wtorek, kontynuując prace nad umową.
  • S&P500 wzrósł wczoraj o 1,8 proc. i zameldował się ponad 3400 pkt. - pierwszy raz od 16 września. Dziś futures na indeks stanął w punkcie wyjścia.
  • Indeksy w Azji poprawiają dwutygodniowe szczyty, ale tempo wzrostów wygasło. Japoński Nikkei25 zyskuje 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,2 proc.
  • Na FX początek pierwszy dzień tygodnia przyniósł umocnienie walut ryzykownych, ale ostatnie godziny to uspokojenie sytuacji. EUR/USD stoi przy 1,1790, a GBP/USD okupuje 1,2980. USD/JPY dalej dryfuje blisko 105,60, a EUR/PLN zaczyna dzień na 4,49.
  • AUD/USD wyskoczył do 0,7208 po tym, jak RBA utrzymał stopę kasową i cel dla 3-letnich rentowności na 0,25 proc. Decyzja byłą zgodną z konsensusem, choć nie brakowało oczekiwań obniżki. W komunikacie bank powtórzył, że „nadal rozważa, w jaki sposób dodatkowe poluzowanie polityki pieniężnej mogłoby wesprzeć zatrudnienie w miarę dalszego otwierania się gospodarki”. Rynek AUD czeka jeszcze na prezentację rządu ws. nowego budżetu (10:30 polskiego czasu).
  • Ropa podskoczyła o ponad 5% wczoraj i Brent utrzymuje wzrosty ponad 41,4 USD/b, gdyż ceny znajdują wsparcie w rynkowych nastrojach oraz raportach o ograniczeniu podaży po tym, jak sześć  norweskich złóż ropy i gazu zamknęło się z powodu strajku. Strajk zmniejszy łączną zdolność produkcyjną Norwegii o nieco ponad 330 000 baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, czyli około 8% całkowitej produkcji, informuje Norweskie Stowarzyszenie Ropy i Gazu.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.