PKB w Polsce powyżej oczekiwań

31-01-2022 10:24
W całym 2021 roku PKB w Polsce rosło w tempie 5,7 proc. r/r. (prog. 5,5 proc. r/r). Taki wzrost oznacza dynamikę w IV kwartale na poziomie 7,3 proc. r/r. Bardzo dobry obraz krajowej gospodarki może zachęcać Radę Polityki Pieniężnej do dalszych podwyżek stóp procentowych w USA. Złoty nie reaguje jednak wyraźnie na takie dane.
PKB w Polsce powyżej oczekiwań

EUR/PLN rośnie do 4,60, a USD/PLN zbliża się przed południem do 4,12. Otoczenie jest niekorzystne dla złotego. Konflikt na granicy Ukrainy i Rosji destabilizuje nastroje w regionie i odstrasza kapitał zagraniczny. Złotemu nie pomaga również napięta sytuacja na linii Warszawa – Bruksela. Kurs EUR/PLN przebił linię trendu, co w przypadku zamknięcia świecy dziennej powyżej tego poziomu mogłoby sugerować kontynuacje wzrostów tej pary walutowej. 


Notowania instrumentu EURPLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.