PCE bez wpływu na rynek

24-11-2021 16:14
Zgodnie z oczekiwaniami wartość wskaźnika PCE core w październiku wyniosła 4,1 proc. r/r. Szybciej od oczekiwań rosły zarówno przychody, jak i wydatki Amerykanów. Indeks koniunktury Uniwersytetu Michigan uplasował się na poziomie 67,4 pkt.
PCE bez wpływu na rynek

Największą uwagę przykuwa jednak odczyt deflatora PCE. Wprawdzie urósł wolniej od prognoz (5 proc. r/r vs prog. 5,1 proc r/r), ale w porównaniu z poprzednim odczytem jest to wzrost o 0,6 pkt. proc. Presja cenowa w Stanach Zjednoczonych nie słabnie, ale w związku z rosnącymi przychodami akceptacja wyższych cen przez konsumentów jest nieco większa. Dane pozostają bez większego wpływu na rynek, który jest przekonany o słuszności zakładów na szybsze zacieśnianie polityki pieniężnej w USA. Kolejny odczyt jedynie przybliża szansę materializacji tego scenariusza. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.