Osłabienie dolara amerykańskiego, złoty zyskuje

18-02-2021 10:13
W czwartek przed południem obserwujemy presję sprzedaży dolara. Kurs EUR/USD rośnie dynamicznie do 1,2070. W mgnieniu oka dolar stał się najsłabszą walutą z koszyka G10, w którym na fotel lidera wysunął się funt brytyjski.
Gwałtowne osłabienie dolara amerykańskiego, złoty zyskuje

Notowania EURUSD, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania EURUSD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Słabość dolara rozlała się na rynki wschodzące i wywołała umocnienie większości walut EM. W regionie silne są zarówno korona czeska jak i forint węgierki.

Dobre nastroje nie omijają złotego, który w relacji do dolara umocnił się o 2 grosze do poziomu 3,7160. Podobną aprecjacją złoty wykazał względem euro, jednak tutaj tempo nieco osłabło, a kurs osiadł w okolicy 4,4850. Złotemu pomaga wypowiedź członka RPP Kropiwnickiego o możliwości podwyżki stóp procentowych. Naszym zdaniem źródłem umocnienia rodzimej waluty są jednak nastroje na szerokim rynku.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.