Niższy wzrost sprzedaży detalicznej w USA

15-12-2021 14:42
W listopadzie wartość sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 0,3 proc. m/m, przy oczekiwaniach kształtujących się na poziomie 0,8 proc. m/m. Wyłączając auta i paliwa wzrost był jeszcze słabszy i opiewał na 0,2 proc. m/m. Wreszcie wskaźnik bazowy, a więc oczyszczony z czynników podażowych spadł o 0,1 proc. m/m. Minimalna rewizja poprzedniego odczytu w mojej opinii nie rekompensuje w pełni rozczarowującego odczytu. Z publikacji wyłania się obraz nieco słabszej siły konsumentów, co może znaleźć swoje odzwierciedlenie w komunikatach Fed. W dalszym ciągu jednak sytuacja nie jest zła, choć w obliczu koronawirusowych obaw niewątpliwie niepokojącym jest, że wskaźnik słabnie. W obliczu decyzji FOMC inne publikacje schodzą na dalszy plan, a rynek nie reaguje na nie w znaczący sposób. Notowania kontraktów na amerykańskie indeksy niemal nie zmieniły swojego położenia.
Niższy wzrost sprzedaży detalicznej w USA
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.