Niemcy: znaczny spadek produkcji aut

06-04-2022 12:19
Produkcja samochodów w Niemczech w marcu znacznie spowolniła. To efekt wojny w Ukrainie. Ponownie nasiliły się ograniczenia w dostawach niektórych komponentów. Inne sektory gospodarki mogą również odczuć ten problem.
Niemcy: znaczny spadek produkcji aut

Jak można się było spodziewać, wojna w Ukrainie położyła gwałtowny kres ożywieniu w niemieckim przemyśle motoryzacyjnym, które obserwowano od jesieni ubiegłego roku. Według danych Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA), w marcu w Niemczech wyprodukowano o około 25% mniej samochodów niż w lutym.
W wyniku wojny zaopatrzenie producentów samochodów w komponenty ponownie znacznie się pogorszyło. Prawdą jest, że prawie wszystkie firmy skarżyły się na braki w dostawach także w poprzednich miesiącach. Jednak sytuacja najwyraźniej uległa poprawie do tego stopnia, że firmy były w stanie zwiększyć produkcję, choć nie w takim stopniu, w jakim by sobie tego życzyły. Obecnie wydaje się, że sytuacja ponownie się pogorszyła.
Jest mało prawdopodobne, aby w najbliższych miesiącach sytuacja uległa znaczącej poprawie. Nie widać końca wojny. Ponadto dostawy z Chin mogą ponownie ulec zmniejszeniu z powodu wprowadzonego lockdown-u, w związku z czym wiele fabryk musiało zostać zamkniętych. W najbliższych miesiącach można się spodziewać dalszego spadku produkcji.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.