Niemcy: zamówienia w przemyśle

07-06-2021 12:22
Dziś o godz. 8:00 poznaliśmy dane na temat przemysłu u naszych zachodnich sąsiadów. Nowe zamówienia w niemieckim przemyśle spadły nieznacznie o 0,2 proc. w kwietniu w porównaniu do marca. Po roku dynamicznych wzrostów spadek dynamiki nie powinien budzić niepokoju. Badania pokazują, że biznes firm przemysłowych ma się dobrze.
Niemcy: zamówienia w przemyśle

Przedsiębiorstwa nadal mają problem z dużą liczbą zamówień. Zapewne jest to również przyczyną wyraźnego spadku sprzedaży o 2,6 proc. Dzisiejszy odczyt sugeruje spadek jutrzejszych danych o produkcji.

Spadek wynika również z faktu, że zamówienia w sektorze pozostałe pojazdy (np. samoloty) spadły o 10 proc. Przy wyłączeniu tego składnika (który jest mocno niestabilny), otrzymalibyśmy wzrost na poziomie 0,2 proc.

Niemiecki przemysł nadal korzysta z silnego ożywienia gospodarki światowej. Sondaże pokazują na wzrost zamówień w kolejnych miesiącach.

Kontrakt DE30 (oparty o DAX) znajduje się dziś w okolicach historycznych szczytów na 15 700 pkt. Obserwujemy niewielką zmienność podczas dzisiejszej sesji.

 

Zamówienia w przemyśle, zmiana m/m, źródło: tradingeconomics.com

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.