NFP: rozczarowanie

05-02-2021 14:35
Raport z rynku pracy USA nie zrealizował wysokich oczekiwań, jakie narosły po optymistycznym sygnałach z raportów ISM i ADP. W styczniu w sektorze pozarolniczym zatrudnienie wzrosło tylko o 49 tys., o połowę tego, co oczekiwano (150 tys.). Co gorsza, grudniowe dane zrewidowano z -140 tys. do -227 tys. EUR/USD odbija do 1,1997.
NFP: rozczarowanie

Spadek stopy bezrobocia do 6,3 proc. z 6,7 proc. nie przeczy danym o zatrudnieniu, gdyż szacunki opierają się o inne ankiety. Bezrobocie badane jest wśród gospodarstw domowych, podczas zatrudnienie liczone jest z danych od przedsiębiorstw. Spadek bezrobocia może się brać z rezygnacji niezatrudnionych z aktywnego poszukiwania pracy (np. z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19) i wówczas nie są wliczani do statystyk.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.