NFP pozytywny w szczegółach

02-10-2020 14:45
Przyrost miejsc pracy w sektorze pozarolniczym był niższy od prognoz – 661 tys. vs 875 tys. – ale to jedyny „słaby” punkt raportu. Rozczarowanie generuje zatrudnienie w sektorze rządowym, które skurczyło się o 216 tys. Wzrost w sektorze prywatnym był zgodny z oczekiwaniami (877 tys.). Dane z poprzednie dwa miesiące skorygowano w górę o 145 tys., częściowo znosząc niedobory we wrześniowym wyniku.
NFP pozytywny w szczegółach
NFP pozytywny w szczegółach

Stopa bezrobocia spada do 7,9 proc. (prog. 8,2 proc., poprz. 8,4 proc.), głównie w wyniku spadku stopy aktywności zawodowej do 61,4 proc. (z, 61,7 proc.). Stopa bezrobocia lepsza niż oczekiwano, ale nie z właściwych powodów.

Średnia płaca godzinowa była nieco niższa od oczekiwań – 4,7 proc. vs 4,8 proc.

Po danych EUR/USD jest nieco niżej – 1,1710. Nie widać też za dużo ruchu futures na S&P500.

Dane makro z USA w ostatnim czasie były solidne, choć raportowi NFP brakuje mocnego uderzenia. W efekcie raport raczej nie zneutralizuje obaw związanych z polityką fiskalną i zdrowiem prezydenta Trumpa.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.