NFP: mocne dane

06-08-2021 14:42
Dane z amerykańskiego rynku pracy zaskakują w pozytywny sposób. Zmiana w sektorze pozarolniczym wyniosła 943 tys. Stopa bezrobocia spadła do poziomu 5,4 proc. Dolar w pierwszej reakcji zyskuje. Kontrakty na indeksy z Wall Street tracą.
NFP: rozczarowanie

Ponownie widzimy dużą rozbieżność rządowych, oficjalnych danych z wynikami firmy ADP. Z kolei o silnym rynku pracy mówił już ostatni subindeks zatrudniania ISM (środa), który uplasował się w okolicach 53,8 pkt.

Przechodząc do danych rządowych widzimy, że stosunkowo niewiele zabrakło do okrągłej liczby 1 mln. nowych miejsc pracy. Na uwagę zasługuje wskaźnik aktywności zawodowej, który urósł do 61,7 proc. z 61,6 proc. co daje + 0,1 proc. Wzrosły również koszty pracy. Średnia płaca godzinowa urosła o 4 proc. w relacji rok do roku.

W pierwszej reakcji dolar ulega aprecjacji. EUR/USD schodzi do 1,1781, kontrakt US100 (oparty o NASDAQ100) spada do 15 105 pkt a złoto zniżkuje do 1783 USD/oz.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.