Mocny rezultat NFP

04-03-2022 14:40
W styczniu w Stanach Zjednoczonych przybyło 678 tys. osób zatrudnionych w sektorze pozarolniczym – wynika z najnowszego raportu NFP. Jednocześnie na uwagę zasługuje rewizja poprzedniego odczyty, który ostatecznie wyniósł 481 tys. miejsc pracy. Tym razem odczyt ADP stał się dobry prognostykiem. Stopa bezrobocia spadła do poziomu 3,8 proc. Wskaźnik aktywności zawodowej urósł do 62,3 proc. co nie jest bez znaczenia. Solidne dane wspierają dolara, ale są raczej potwierdzeniem mocnej kondycji gospodarki, aniżeli nowym sygnałem w dyskusji. Z pewnością odczyt idealnie wpisuje się w narrację o marcowej podwyżce stóp procentowych w USA. EUR/USD znajduje się w okolicach 1,0920. Główna para walutowa mocno zniżkowała już godzinach przedpołudniowych. Zmienność dzienna na eurodolarze jest najwyższa od czerwca i kwietnia 2020 roku i wynosi blisko 100 pkt.
Mocny rezultat NFP
Wykres notowań EUR/USD, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

Wykres notowań EUR/USD, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.