Minimalna poprawa PKB w Niemczech

24-02-2021 08:09
Ostateczny odczyt PKB z Niemiec za ostatni kwartał ubiegłego roku nieco poprawia nastrój. Według publikacji, PKB w największej europejskiej gospodarce skurczyło się w 4Q20 o 2,7 proc. r/r. Wstępny odczyt wskazał na spadek o 2,9 proc.
Minimalna poprawa PKB w Niemczech

Również w ujęciu kwartalnym zanotowano poprawę o 0,2 pkt. proc. i ostateczny zmiana dynamiki PKB wyniosła 0,3 proc. kw/kw. Dane niemieckiego urzędu statystycznego dają nieco większe nadzieje na to, że gospodarka może uniknąć większych problemów w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Rynek nie reaguje jednak na doniesienia. Futures na niemiecki indeks giełdowy DAX30 spada o 0,3 proc., do poziomu 13835 pkt. przed startem handlu na rynku kasowym. Nieco mocniejszy jest kurs EUR/USD, który w środę rano oscyluje wokół poziomu 1,2160.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.