Mieszana porcja danych z USA

24-11-2021 14:44
W środę dokonano rewizji odczytu PKB w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z najświeższym odczytem annualizowana dynamika PKB w trzecim kwartale wyniosła 2,1 proc. kw/kw (pierwotnie 2,2 proc kw/kw). Jednocześnie z danych wynika, że w stosunku do poprzedniego odczytu spadła wartość zamówień na dobra trwałe. W ujęciu miesięcznym dynamika wyniosła -0,5 proc m/m. (prog. +0,2 proc. m/m). Z porcji danych wyłania się jednak korzystny obraz sytuacji na rynku pracy. W ciągu tygodnia liczba nowych bezrobotnych wzrosła o 199 tys. osób przy oczekiwaniach na poziomie 260 tys.
Mieszana porcja danych z USA

W oczekiwaniu na raport o dochodach i wydatkach Amerykanów rynek nie reaguje przesadnie, choć dolar nieco się umocnił. Kurs EUR/USD spada do 1,12 pkt. Całość publikacji ma mieszany wydźwięk. Rewizja PKB w dół jest niewątpliwie zjawiskiem niekorzystnym, ale rynek pracy ma się świetnie. Warto zwrócić uwagę na spadek wartości zamówień na dobra trwałe. Sądzę, że nie do końca musi to oznaczać spadek akceptacji dla wysokich cen, a być może związane jest to z mniejszą dostępnością produktową. W takiej sytuacji przekładać się to będzie na dalszy wzrost presji cenowej. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.