Lekki wzrost nadwyżki w handlu zagranicznym towarami Chin w listopadzie br.

07-12-2023 07:50
W listopadzie br. nadwyżka w handlu zagranicznym towarami Chin wyniosła 68,39 mld USD wobec 56,53 mld USD miesiąc wcześniej i oczekiwań ekonomistów na poziomie 56,53 mld USD. Eksport Chin był wyższy niż rok wcześniej o 0,5 proc. (-6,4 proc. r/r miesiąc wcześnie; oczekiwano -1,1 proc.). Import był niższy niż rok wcześniej o 0,6 proc. (+3 proc. miesiąc wcześniej; oczekiwano +3,3 proc.).
Lekki wzrost nadwyżki w handlu zagranicznym towarami Chin w listopadzie br.

Chiny, bilans handlowy (mld USD), dane miesięczne (źródło: Bloomberg)

 

Wykres ceny I-Shares China Large-Cap ETF na przełomie października i listopada ub.r. spadł do okolic swoich minimów z przełomu 2008 i 2009 roku, następnie odbił się dynamicznie w górę, a od stycznia 2023 ponownie spada znajdując się obecnie na najniższym od listopada 2022 poziomie. Wykres ceny tego instrumentu jest coraz bliżej dolnego ograniczenia kanału trendu bocznego z okresu minionych 17 lat.

I-Shares China Large-Cap ETF, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.