Kurs EUR/USD był dziś poniżej poziomu 0,99

05-09-2022 10:04
Kurs euro względem dolara osiągnął dziś rano swój najniższy od 2002 roku poziom spadając poniżej poziomu 0,99. Po godz. 8-ej naszego czasu przyszło odbicie, które wyniosło kurs ponownie powyżej poziomu 0,99. Ok. godz. 9:40 kurs EUR/USD spadał o 0,35 proc.
Kurs EUR/USD był dziś poniżej poziomu 0,99

Amerykański dolar osiągnął dziś swe nowe cykliczne maksima również względem chińskiego juana, koreańskiego wona, filipińskiego peso, tajwańskiego dolara, duńskiej korony, brytyjskiego funta, islandzkiej korony, szwedzkiej korony i południowoafrykańskiego randa.

Polski złoty był stabilny względem euro (0 proc. ok. godz. 9:40) i tracił względem dolara (+0,35 proc.).

Kurs Bitwcoina względem amerykańskiego dolara był dziś rano znowu poniżej poziomu 20000 USD (-0,67 proc. ok. godz. 9:40) , ale nadal trzymał się w obrębie wąskiej konsolidacji trwającej już 9-ty dzień.

Kontrakty na ropę naftową drożały dziś rano o ponad 2 proc. W piątek cena kontraktów na gaz ziemny notowanych w Holandii spadała o 10 proc., ale decyzja Gazpromu o przedłużeniu zamknięcie Nord Stream 1 ponownie wzbudziła nerwowość na tym rynku.

W piątek główne indeksy amerykańskiego rynku akcji spadły o nieco ponad 1 proc. (S&P 500 -1,07 proc., DJIA -1,07 proc., Nasdaq Composite -1,11 proc.). Dziś rano kontrakty na amerykańskie indeksy notowały niewielkie zmiany.

Na giełdach Azji i Oceanii brak dziś było dominującej tendencji. Najsilniejszy wzrost – o 0,82 proc. – notował filipiński PSEi, zaś najsilniej o – 1,36 proc. – spadał Hang Seng, który zamknął się na najniższym od marca poziomie.

Ze względu na kolejne perturbacje na rynku gazu ziemnego słaba była dziś rano duża część rynków akcji w Europie. Najsilniejszy spadek notował ok. godz. 9:55 niemiecki DAX (-2,83 proc.).

WIG-20 tracił ok. 9:55 1,15 proc. Wśród składników WIG-u 20 swe nowe cykliczne minimum notowały dziś rano ceny akcji banku  Pekao. Spadały – choć w mniejszy stopniu – również pozostałe główne indeksy GPW.

Na rynkach 10-letnich obligacji skarbowych w Europie dominowały dziś lekkie wzrosty rentowności. Rentowność 10-latek polskiego rządu oscylowała na granicy 6 proc.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.