Inflacja w Kanadzie zgodna z oczekiwaniami

17-11-2021 14:46
W październiku inflacja konsumencka, mierzona wskaźnikiem CPI, w Kanadzie wyniosła 4,7 proc. r/r (poprzednio 4,4 proc. r/r). Ceny w Kanadzie rosły we wszystkich kategoriach nie pozostawiając złudzeń co do kierunku zmiany cen w najbliższym okresie. Zgodny z szacunkami odczyt nie poruszył znacząco dolarem kanadyjskim, który traci względem zielonego. Na niekorzyść CAD oddziałuje m.in. tańsza ropa naftowa, a całość otoczenia sprawia, że kurs USD/CAD znajduje się blisko technicznego oporu z poziomu 1,2585. W tej okolicy przebiega linia zniesienia wewnętrznego impulsu wzrostowego zapoczątkowanego w czerwcu br.
Inflacja w Kanadzie zgodna z oczekiwaniami

Notowania instrumentu USD/CAD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu USD/CAD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.