Inflacja w Kanadzie niższa od oczekiwań

21-04-2021 14:38
W dniu decyzji w sprawie poziomu stóp procentowych w Kanadzie opublikowana została wartość inflacji konsumenckiej za marzec, która wrosła, ale mniej niż rynek oczekiwał.
Inflacja w Kanadzie niższa od oczekiwań

Wartość wskaźnika CPI dla Kanady wyniosła w marcu 2.2 proc. r/r (oczekiwana 2,3 proc. r/r) oraz 0,5 proc. m/m (oczekiwana 0,6 proc. m/m). Kluczowy z perspektywy banku centralnego jest wskaźnik bazowy, który przyspieszył zgodnie z oczekiwaniami do 2,1 proc. r/r.

W związku z odczytem zbliżonym do oczekiwań, a także nieco wyższa niż w ubiegłym miesiącu wartością inflacji bazowej podtrzymujemy oczekiwania zmniejszenia tempa skupu aktywów, a także utrzymania stopy procentowej na niezmienionym poziomie.

USD/CAD wybił się w górę o kilkanaście pipsów, ale ruch został szybko zgaszony. Publikacja decyzji w sprawie poziomu stóp procentowych nastąpi o 16:00.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.