Indeks Ifo pozytywnie zaskakuje

26-03-2021 10:12
Indeks koniunktury niemieckiego instytut Ifo pozytywnie zaskoczył w marcu oceną bieżącą, ale prawdziwy optymizm wywołuje ocena perspektyw.
Indeks Ifo pozytywnie zaskakuje

Wartość wskaźnika oceny bieżącej ukształtowała się na poziomie 93 pkt. vs 91,3 pkt. oczekiwana. Odczyt, choć pozytywny, nie uwzględnia przedłużenia obowiązujących restrykcji epidemicznych, co może zaważyć na wyniku w kwietniu. Niemniej pierwsze wrażenie po odczycie jest pozytywne. Szczególnie optymistycznie nastraja wskaźnik oceny perspektyw, który w marcu kształtował się na poziomie 100,4 pkt. Konsensus oczekiwań rynku wynosił 95 pkt.

Rynek przyjął dane pozytywnie ale ze spokojem, gdyż ankiety były zbierane przed przedłużeniem lockdownu w Niemczech. EUR/USD kontynuuje wspinaczkę ku górze, ale opór na poziomie 1,1800 będzie trudny do złamania. Obecnie kurs oscyluje wokół 1,1785. Wyraźnie zyskuje natomiast indeks giełdowy DAX30, który rośnie do ponad 14750 pkt.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.