Giełdy w Europie z niedźwiedzim sentymentem

19-08-2021 11:30
Wczorajsze spadki Wall Street oraz zabarwione na czerwono parkiety azjatyckie mają bezpośredni wpływ na sentyment inwestorów w Europie. Jastrzębi raport z posiedzenia FOMC również dotyka giełdy na starym kontynencie. DAX spada dziś o 1,94 proc. francuski CAC traci aż 2,84 proc., FTSE MIB jest na minusie 2,21 proc. a warszawski WIG20 znajduje się pod kreską 1,81 proc.
Giełdy w Europie na czerwono

Notowania kontraktu DE30 (opartego o DAX dynamicznie przełamały techniczne wsparcie na 15 800 pkt i aktualnie kontrakt jest na poziomie 15 644 pkt. Tym samym notowania naruszyły kolejny istotny poziom, wyznaczony przez szczyty z 23 lipca i 2 sierpnia. Na wykresie dziennym aktualna korekta nie ma jeszcze dużych rozmiarów, jednak takiej dynamiki spadków dawno nie obserwowaliśmy. Kolejny poziom wsparci znajduję się przy 15 426 pkt. Jeśli negatywny sentyment się utrzyma nie jest wykluczone, że ten poziom zostanie wkrótce osiągnięty. Jeśli jednak chcielibyśmy porównać aktualne spadki z korektą lipcową, kwietniową lub styczniową, przestrzeń do zniżek otwiera nam się  do poziomu 15 320 pkt. 

 

Wykres DE30 (CFD na DAX), interwał D1, źródło: TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.