GBP/USD: nieudana walka z 1,4230

02-06-2021 13:36
"Kabel" nie zdołał na trwałe wyjść powyżej 1,4230, czyli horyzontalny opór wyznaczony przez szczyty z ostatnich dni oraz maksima z końcówki lutego. Od wczoraj obserwujemy ruch na południe. Widoczna jest również dywergencja z oscylatorem stochastycznym.
GBP/USD: nieudana walka z 1,4230

Pandemia COVID-19 pozostaje nadal problemem w Wielkiej Brytanii pomimo wszystkich sukcesów w procesie szczepień. Obawy dotyczące rosnącej liczba infekcji i nowe warianty wirusa w pewien sposób stanowią ryzyko, że pozostałe ograniczenia nie zostaną zniesione w 100 proc. 21 czerwca.  To wywołuje presję na funta. Dodatkowo ważnym czynnikiem w długim terminie dla GBP jest to jak szybko i w jaki sposób brytyjska gospodarka przyzwyczai się do brexitowych realiów. Dodatkowo ostatnie doniesienia na temat tego, że Brytyjski eksport wart miliardy funtów został objęty cłami w handlu z Unią Europejską wpływa negatywnie na walutę.   

 

Wykres GBP/USD, interwał D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.