GBP w górę, gdyż umowa „w zasięgu ręki”

21-10-2020 10:16
GBP/USD podskoczył z 1,30 do 1,3060 w reakcji na słowa unijnego negocjatora brexitu Barniera, który w przemówieniu w Parlamencie Europejskim powiedział, że pomimo zawieszenia rozmów premiera Borisa Johnsona w zeszłym tygodniu, porozumienie jest w zasięgu ręki.
GBP w górę, gdyż umowa „w zasięgu ręki”
GBP w górę, gdyż umowa „w zasięgu ręki”

Powiedział, że porozumienie musi odzwierciedlać „wyważony kompromis” między obiema stronami. „Każde porozumienie zostanie sporządzone z poszanowaniem autonomii UE i suwerenności Wielkiej Brytanii.”

Z wypowiedzi nie wynika nic konkretnego, ale kolejny raz uwidacznia się wrażliwość funta na wszelkie doniesienia związane z brexitem. Pozytywne wieści pomagają funtowi nadganiać wczorajszy rajd ryzyka na FX.

Z doniesień prasowych wynika, że rozmowy w sprawie brexitu zostaną wznowione w Londynie jeszcze w tym tygodniu, a UE może być gotowa dać podstawy do zawarcia porozumienia. To byłaby dobra wiadomość dla funta, ale na razie to tylko oczekiwania i nadzieje.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.