FX po raporcie NFP

02-04-2021 14:58
Pierwsze reakcje po opublikowanej zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są raczej negatywne dla dolara, który osłabia się względem większości rywali.

Bardzo mocne dane z rynku pracy podbiły rentowności obligacji, ale dolar umacniał się jedynie przejściowo w dużej mierze przez handel automatów. Rentowności 10-cioletnich amerykańskich papierów skarbowych oscylują wokół 1,68 proc.

Największe osłabienie dolara obserwujemy w relacji do NZD i CAD. Kivi umacnia się o 0,16 proc. do 0,7041, a kanadyjczyk względem zielonego zyskuje 0,16 proc. z kursem USD/CAD na poziomie 1,2545. Odczyt jest neutralny dla dolara australijskiego oraz franka szwajcarskiego. EUR/USD znalazł się na 1,1776, a GBP/USD wzrósł do 1,3835.

Notowania wybranych par walutowych, źródło: Bloomberg, TMS Brokers

Notowania wybranych par walutowych, źródło: Bloomberg, TMS Brokers

Silne wsparcie w danych znalazł natomiast rynek akcji. Pomimo zamkniętego handlu na rynku kasowym kontrakty futures na amerykańskie benchmarki wystrzeliły w górę z futures na S&P500 powyżej 4030pkt.

Szybkie wygaszenie ruchu wzrostowego dolara sugeruje brak przekonania jakoby mocne dane z rynku pracy zmieniły retorykę Fed. Dla Rezerwy Federalnej rynek pracy jest punktem odniesienia w kształtowaniu polityki pieniężnej, ale patrząc na reakcję rynku nie wierzy on w zacieśnianie polityki pomimo obiektywnie bardzo dobrego odczytu NFP.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.