Flauta na EURUSD

10-07-2024 14:41
Można mieć wrażenie, że kurs głównej pary walutowej utknął w martwym punkcie i wskazuje cały czas poziom lekko powyżej 1,08. Można to tłumaczyć tym, że rynek czeka na jutrzejsze dane CPI z USA, które mogą być katalizatorem większej zmienności na FX, indeksach oraz rynku obligacji. Wczoraj brakowało kluczowych danych z USA. Dziś jest podobnie.
Flauta na EURUSD

Wczoraj Prezes Fed Jerome Powell także odmówił podania jakichkolwiek nowych informacji podczas zeznań przed Senacką Komisją Bankową. W przygotowanym oświadczeniu powiedział typowe frazy:

  • Potrzeba więcej czasu, aby zyskać większe zaufanie do dezinflacji.
  • Poczyniono znaczne postępy, ale cel nie został jeszcze w pełni osiągnięty.
  • W coraz większym stopniu bank centralny będzie koncentrował się na zagrożeniach dla gospodarki i rynku pracy.

Czy tego wszystkiego już kiedyś nie słyszeliśmy? Oglądając przesłuchanie, można było odnieść wrażenie, że było ono bardziej pokazem obecnej dysfunkcjonalności amerykańskiej polityki niż dyskusją na temat polityki pieniężnej czy gospodarki. Dziś Powell ponownie wystąpi przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, co prawdopodobnie będzie podobnym spektaklem. Inwestorzy zatem czekają na czwartek na 14:30. Tu otrzymamy więcej konkretów.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.