Fed bez zmian w polityce z dozą optymizmu

28-04-2021 20:09
Rezerwa Federalna zgodnie z oczekiwaniami utrzymała stopy procentowe bez zmian oraz program skupu aktywów na poziomie 120 mld USD/mies. Ocena sytuacji gospodarczej w komunikacie jest nieco bardziej optymistyczna niż w marcu. Bank zaznacza, że aktywność gospodarcza i zatrudnieni wzmocniły się, za to inflacja wzrosła, przez czynniki przejściowe. Nie ma tu za wiele do zaczepienia dla jastrzębi. EUR/USD jest stabilny blisko 1,2090. Rentowności 10-latek USA wstępnie skoczyły o 1 pb do 1,65 proc., ale już wracają. Małe spadki na S&P500: -0,01 proc.
Fed bez zmian w polityce z dozą optymizmu

Komunikat FOMC jest zgodny z oczekiwaniami. Fed potwierdza mocniejsze dane gospodarcze. Kosmetyczne zmiany dotyczą oceny aktywności i zatrudnienia („wzmocniły się”). Podtrzymano ostrzeżenie, że ryzyka (choć zmiana ze „znacznych ryzyk”) dla gospodarki „utrzymują się”, a ścieżka ożywienia zależy do wirusa.

Na 20:30 zaplanowana jest konferencja prasowa prezesa Fed J. Powella.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.