EUR/USD wymazuje część zysków

28-12-2020 14:05
Wciąż mała płynność na rynku FX powoduje, że nawet przy braku fundamentalnych powodów bardzo łatwo zawrócić trend dzienny. Najlepiej przekonała się o tym para EUR/USD.
EUR/USD wymazuje część zysków

Kurs EUR/USD umocnił się w poniedziałek o blisko 0,5 proc., ale w dalszej części dnia oddał znaczną część zysków. Z pewnością jedną z przyczyn była realizacja zysków, która w połączeniu z wciąż małą płynnością spowodowała osłabienie się kursu o 40 pipsów.

Spadkom towarzyszyło odbicie się indeksu dolarowego, który w poniedziałek testował minima z ubiegłego tygodnia, a także silny wzrost rentowności amerykańskich obligacji.

W tle całego zamieszania znajduje się podpisanie przez prezydenta Trumpa pakietu ustaw fiskalnych, które w sumie opiewają na kwotę blisko 2,4 biliona USD. Bezpośrednio do obywateli USA trafi natomiast około 900 mld dolarowej pomocy.

Po południu kurs EUR/USD wciąż znajduje się powyżej ceny zamknięcia z 24 grudnia, a jego wartość wynosi 1,2210.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.